Laeküte on üha populaarsust koguv esteetiline ja ideaalne elektrikütte lahendus paljudesse elukondlikesse ja tööruumidesse.

LaeküteLaest lähtuv mõnus soojuskiirgus kütab pindasid ja ruumis olevaid esemeid (ka inimesi). Kuna kiirgus on madala-temperatuuriline, siis on tegemist vaid soojuskiirgusega, mis ei sisalda ultravioletset, röntgen, gamma ega teisi kahjulikke kiirgusi. Inimestel on meeldivam viibida keskkonnas kus ümbritsevate pindade ja esemete temperatuur on mõnevõrra kõrgem, kui õhu temperatuur.

Laekütte elementidena kasutatakse infrapunakiirgureid, laeküttepaneele ja laeküttekilet. Soojus kiirgab ülevalt alla nagu päike, tuleb pinnale ja põrkab tagasi.

Laeküte on nähtamatu, väljaspool inimeste ja koduloomade puuteulatust, ohutu ja hooldusvaba. Laekütte efektiivsus oleneb lae pinda katva materjali paksusest ja soojusjuhtivusest.

Tänu soojuskiirgusele saab õhutemperatuuri ruumis hoida 1-3 kraadi madalamal kui teiste kütteviiside puhul, mis tähendab küttekulude 10-15%-list säästu. Kuna soojus kiirgub ümbritsevatelt pindadelt ning toa õhk on mõnevõrra jahedam, siis tundub see inimesele värskendav. Laekütte puhul puudub õhu ioniseerimise efekt ning see on sobiv isegi allergikutele.

Laekütte suurimaks miinuseks on kütte puudumine kaetud pindade all (näiteks lauaalused).

Laekütet võib kasutada nii põhiküttena kui ka temperatuuri ühtlustava allikana. Eluruumides kasutatakse laekütet tavaliselt koos põrandaküttega. Laeküttekile on sobivaim kõrgetes ruumides, näiteks fuajeedes, kus ei ole eriti palju mööblit. Eriti hästi sobib laeküte ruumidesse, kus põrandapinda on vähe, aga radiaatoreid seina peale paigaldada ei soovita ning ruum ise on niiske (pesu- ja basseiniruumid). Laekütet kasutatakse ka soojakardinate tekitamiseks näiteks suurte klaaspindade või välisuste ees, et vähendada ebameeldivat külma õhuvoogu.

Kontakt

Gigant Mööbel 2 korrus, Vesse 3, Tallinn
Tel: (+372) 609 6919 - (+372) 53333789
E-post: info@zabibok.ee

Perioodil 10.01.2018 - 21.01.2018

Tööaeg on

E - R 11:00 - 18:00

L - P Suletud